Aktualności Aktualności

Ogłoszenie o naborze wewnętrznym

Nadleśniczy Nadleśnictwa Drygały ogłasza nabór wewnętrzny na stanowisko pracy: specjalista/referent w dziale finansowo-księgowym

Oferujemy:
1. Zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas określony – 1 rok z możliwością przedłużenia na czas nieokreślony.
2. Praca w pełnym wymiarze czasu pracy.
3. Możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych poprzez udział w szkoleniach i kursach.
4. Wynagrodzenie określone według zasad wynikających z Ponadzakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników PGL LP z dnia 29.01.1998 r.(z późn. zm.).
5. Świadczenia socjalne.

Opis stanowiska pracy (zakres głównych zadań):
1.W zakresie księgowania zrealizowanych dowodów bankowych:
a) dokonywanie na bieżąco rozliczenia otwartych pozycji podczas księgowania dowodów księgowych najpóźniej w godzinach rannych dnia następnego.
2.W zakresie monitorowania należności i zobowiązań wpłat przez kontrahentów:a) naliczanie odsetek i opłat sankcyjnych, wystawianie not odsetkowych i księgowych.
3.W zakresie sprawdzanie pod względem formalno-rachunkowym dokumentów sporządzanych przez Zakłady Usług Leśnych.
a) sprawdzanie pod względem formalno-rachunkowym protokołów odbioru robót.
b) bieżące przeprowadzanie i dokumentowanie kontroli formalno-rachunkowej faktur, dekretowanie zgodnie z Planem Kont dla PGL LP z uwzględnieniem wymogów rozliczeń zakupów dla celów podatku VAT.
c) bieżące wprowadzanie do ksiąg rachunkowych zatwierdzonych do wypłaty faktur.
d) rozliczanie grodzeń wg osób odpowiedzialnych.
4.W zakresie sprawdzania pod względem formalno-rachunkowym delegacji pracowniczych i zwrotów kosztów przejazdu.
5.Sprawdzenie pod względem formalno-rachunkowym deklaracji podatkowych podatku leśnego, bieżące księgowanie i sporządzenie harmonogramu do terminowego opłacania dla poszczególnych gmin.
6.Sprawdzanie pod względem formalno-rachunkowym: deklaracji podatkowych podatku od nieruchomości bieżące księgowanie i sporządzanie harmonogramów do terminowego opłacania dla poszczególnych gmin.
7.W zakresie całości spraw dotyczących podatku VAT:
a) kontrola prawidłowości ustalania wskaźnika powierzchni najmowanej, w celu prawidłowego ustalenia podatku VAT naliczonego przy zakupie usług dotyczących sprzedaży opodatkowanej do odliczenia od podatku VAT należnego,
b) sporządzanie JPK zgodnie z obowiązującymi przepisami,
c) prowadzenie ewidencji rozrachunków z Urzędem Skarbowym z tytułu podatku VAT,
d) wyliczenie wskaźnika struktury sprzedaży po zakończeniu księgowań roku poprzedniego rozliczenia środków trwałych oraz kompletowanie i przechowywanie dokumentów z tym związanych,
e) przed zamknięciem miesiąca w księgach rachunkowych uzgodnić rejestr VAT z zespołem 3* i 7* (a po zaksięgowaniu PK za dany miesiąc należy uzgodnić saldo na kontach 223* tj. podatek VAT przechodzący na kolejny miesiąc rozliczeniowy
z dokumentami w rejestrach VAT z następnego miesiąca rozliczeniowego),
f) kontrola zgodności rejestru VAT zakupu i sprzedaży z dokumentami źródłowymi,8.Dokonywanie samokontroli i poprawności wykonywania własnej pracy. W wypadku ujawnienia nieprawidłowości w przebiegu operacji gospodarczych lub innych
przedsięwzięć oraz w dowodach dokumentujących zdarzenia informowanie Głównego Księgowego o ujawnionych nieprawidłowościach.
9.Wykonuje czynności kancelaryjne w systemie EZD zgodnie z obowiązującym zarządzeniem Nadleśniczego.

Wymagania niezbędne:
1..Wykształcenie wyższe ekonomiczne, bądź wyższe leśne z doświadczeniem w księgowości w jednostkach LP .
2. Doświadczenie zawodowe: minimum 2 lata.
3. Znajomość przepisów Ustawy o rachunkowości, Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych i prawnych, ustawa o systemie ubezpieczeń społecznych, Ustawa o zakładowym funduszu świadczeń społecznych.
3. Posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych i korzystanie z pełni praw publicznych.
4. Niekaralność sądowa za przestępstwa z chęci zysku lub innych niskich pobudek.
5. Stan zdrowia pozwalający na wykonanie pracy na przedmiotowym stanowisku.
6. Znajomość obsługi komputera i urządzeń peryferyjnych oraz oprogramowania MS Office.

Forma, termin i miejsce składania ofert:
Oferty aplikacyjne należy składać w zaklejonych kopertach z dopiskiem:
„Nabór na stanowisko referenta/ specjalisty ds. finansowych” w terminie do dnia 25 września 2024 r.:
▪ w sekretariacie biura Nadleśnictwa Drygały zs. w Drygałach, od poniedziałku do piątku, w godz. 7:00 – 15:00

▪ wysyłając pocztą tradycyjną lub kurierską – na adres: Nadleśnictwo Drygały zs. w Drygałach, ul. Grunwaldzka 22, 12-230 Pełna treść ogłoszenia znajduje się w załączonych plikach.