Wydawca treści Wydawca treści

Obiekty edukacyjne

OBIEKTY EDUKACYJNE W NADLEŚNICTWIE DRYGAŁY:

Edukacja Leśna prowadzona w Nadleśnictwie Drygały jest skierowana do całego społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży szkolnej.

Obiekty wykorzystywane w ramach edukacji leśnej:

1.    Izba Edukacji-Przyrodniczo Leśnej  w Nadleśnictwie Drygały.

Izba edukacyjna znajduje się na placu Nadleśnictwa Drygały przy jego siedzibie. Izba wyposażona jest w pomoce dydaktyczne m.in. dioramę, tablice magnetyczne, tablice interaktywne, tablice tematyczne, tablicę multimedialną, a także w sprzęt multimedialny: projektor i sprzęt nagłośniający. W Sali znajdują się także eksponaty przyrodniczo-leśne, w tym trofea łowieckie.

Sala przystosowana jest do prowadzenia zajęć edukacyjnych, konferencji, szkoleń i itp. do ilości 50 osób.

Nadleśnictwo Drygały umożliwia wynajęcie sali odpłatnie na narady, szkolenia, seminaria i itp. Przy sali edukacyjnej znajdują się również pokoje gościnne (dwa pokoje dwuosobowe, kuchnia, łazienka, korytarz) wynajem odpłatny zgodnie z obowiązującym cennikiem w Nadleśnictwie Drygały.

2.    Ścieżka dydaktyczna przy Nadleśnictwie Drygały.

Ścieżka dydaktyczna w formie kącika edukacyjnego znajduje się na koło budynku Nadleśnictwa Drygały. Składa się z tablic edukacyjnych o tematyce leśnej, oczka wodnego, zadaszonej wiaty wraz z miejscem na ogniska. Dodatkowo tablice leśne są wyposażone w tłumaczenie w języku Braill'a.

3.    Ekologiczna ścieżka zmysłów.

Ekologiczna ścieżki zmysłów znajduje się przy budynku Nadleśnictwa Drygały. Ścieżka posiada tablicę informacyjną z opisem, kwatery wypełnione różnymi materiałami naturalnymi pochodzącymi z lasu m.in. szyszki, igliwie, mech, piasek itp.

4.    Szkółka leśna „Piaski".

Szkółka leśna „Piaski" znajduje się na terenie Leśnictwa Dzikowo, około 4 km od budynku biurowca Nadleśnictwa Drygały. Na szkółce leśnej znajdują się tablice edukacyjne, zadaszona wiata z miejscem na ognisko. Dodatkowo tablice leśne są wyposażone w tłumaczenie w języku Braill'a.

5.    Obiekt małej retencji „Wodniak".

Wodniak jest to sztucznie utworzone rozlewisko w dolinie rzeki Święcek powstałe w wyniku budowy piętrzącego wodę bystrotoku. „Wodniak" znajduje się na terenie Leśnictwa Wilczy Las, około 2 km od miejscowości Drygały przy drodze Drygały-Bemowo Piskie. Działanie to zostało wykonane w ramach małej retencji. W celu umożliwienia zwiedzającym podziwiania obiektu i otaczającego go terenów została wykonana drewniana kładka. Oprócz tego, że „Wodniak" zlokalizowany jest na terenie zarządzanym przez Nadleśnictwo Drygały to jednocześnie znajduje się na obszarze czynnego poligonu wojskowego. W związku z tym wstęp jest możliwy po uprzednim uzgodnieniu wejścia z Nadleśnictwem Drygały oraz Komendą Poligonu.

6.    „Zielona Szkoła".

„Zielona szkoła" znajduje się na terenie Leśnictwa Wierzbiny. W jej skład wchodzi miejsce na ognisko wraz z ławkami, jak również  tablice edukacyjne.

 

 

Serdecznie Zapraszamy!!